GALERIE HAPPY MOMENT

Vítám vás ve své galerii.  Přála bych si, abyste s mými obrázky trávili jen šťastné chvilky. Tak jako mí fandové, kteří nakupovali mé obrázky mnoho let v Praze na Karlově mostě. Všem jim tímto děkuji za přízeň, přátelství a podporu.

Na této stránce se dozvíte, co a jak můžete nakoupit. Kam se moje obrázky hodí a jak je vhodně zarámovat. Můžete tu zjistit, jak vznikají. Obrázky jsou rozděleny podle  motivů, aby se vám lépe hledalo.

Nyní žiju v Českém ráji a pečuji o maminku. Nemohu pracovat ve svém ateliéru, a proto jsou moje zásoby omezené.

JAK NAKUPOVAT

1. VYBERTE

Vybrat obrázek můžete v kolekcích motivů klepnutím na nadpis kategorie. V příslušné kategorii vybírejte z obrázků, které jsou v současnosti dostupné. Poznamenejte si číselný kód nebo název obrázku a barvu, která se vám líbí. Na každé stránce dole se můžete přepnout do jiné kategorie a vybírat další obrázky do své kolekce.

2. INFORMUJTE SE

Obrázky jsou miniatury! Pozorně proto čtěte informace o velikosti obrázku. Velikost štočku je velikost samotné grafické desky. Velikost archu  je velikost papíru, na kterém je obrázek vytištěn. Další informací je technika, kterou je obrázek vytvořen, a v neposlední řadě cena a dostupnost obrázku.

3. OBJEDNEJTE SI

Objednávku udělejte telefonicky na čísle +420 606 085 182 nebo mailem na adrese zuzka@happymoment.cz. Pokud obrázek není dostupný, můžeme se domluvit na možnostech jeho dodání. Po objednávce vám zašlu mailem fakturu.

4. UHRAĎTE

Na faktuře bude celková částka za objednané obrázky, poštovné a balné. Fakturu s QR kódem uhraďte převodem. Při platbě použijte tlačítko uhradit okamžitě, abych vám mohla poslat obrázky co nejdříve.

5. ZARÁMUJTE

Moje obrázky jsou grafickými listy, proto je dodávám volně v pevné kartonové obálce, aby byly dostatečně chráněny. Níže si můžete přečíst, jak je zarámovat, a tím chránit.

JAK SE ORIENTOVAT V GALERII

Většina obrázků v této galerii je vytvořena technikou čárového leptu a kolorována brilantním akvarelem. Případná jiná technologie je zmíněna u konkrétních obrázků. Jde například o obrázky vytvořené suchou jehlou, linorytem nebo třeba akrylem. Obrázky dodávám jako grafický list, nebo jako grafický list v jednoduché přechodové paspartě. Ta je použitelná jako meziprvek při překonání rozdílu mezi velikostí archu a velikostí rámečku. Může být vyměněna za kvalitnější, barevnou nebo strukturovanou a doplněna o rámeček.
Tenhle obrázek se jmenuje MAŠINKA S BERÁNKY. Nejprve je tu pohled na detail obrázku – štočku. Růžová čára ukazuje jeho velikost. Další pohled ukazuje celý grafický list – arch papíru a jeho velikost. 

TADY MĚŘÍM VELIKOST ŠTOČKU (OBRÁZKU).

TADY MĚŘÍM VELIKOST VELIKOST ARCHU (PAPÍRU).

Na tomto příkladu můžete porovnat i to, jak se obrázek změní originálním vybarvením. Každý můj obrázek je tvořen individuálně, proto si v prodejní části můžete vybírat i z různých barevných variant. Další  možností výběru je hledat v obrázcích stejné velikosti, protože mám i jiné obrázky s podobným námětem a vytvořit si tak kolekci. Já ráda skládám obrázky do příběhů, tak nehledím ani na velikost ani na společné téma. Takto například vznikla kolekce pro Městskou knihovnu ve Vamberku, doplněná o veršovanou pohádku.

ZDE SE PŘENESTE DO POŽADOVANÉ KATEGORIE KLEPNUTÍM NA NADPIS VYBRANÉ SEKCE.

JAK OBRÁZKY VZNIKAJÍ

Moje obrázky vznikají z lásky k malování. Tužka a papír je základ pro skicu. Většinou začnu základním motivem, zvířátkem, domečkem, figurkou, na který se nabalí další a další prvky, které dohromady vytvoří příběh. Když jsem se skicou hotova, připravím si grafickou desku. Na ni zrcadlově obráceně nanesu skicu. Ostrým rydlem vyryju obrázek do grafické desky. Potom ji vložím do kyseliny a rýhy zaleptám. Moje práce pokračuje ručním tiskem v limitované edici. Každý takto vytištěný list vybarvím brilantním akvarelem. Individuálně a odlišně od předchozího. Tak, abyste měli každý svůj originál. Tato grafická technika, kterou používám nejčastěji, se jmenuje čárový lept. V menší míře používám suchou jehlu nebo linoryt. O nich pro vás připravuji články na blogu.

Nanesení barvy na štoček

Grafický list – satinýrka

Hotový výtisk

KAM S NÍM

Moje obrázky jsou orginální, ručně tisknutou grafikou. Proto je jí potřeba věnovat určitou péči. Obrázky vám zasílám jako grafický list, nebo jen v přechodové paspartě. Každý ručně dělaný obrázek si zaslouží zarámovat nebo alespoň vložit do kliprámu, podobně jako fotografie, a tím chránit před prachem a nečistotami. Grafiku není vhodné vystavovat slunečnímu záření, protože by mohlo dojít k poškození. Zažloutnutí papíru nebo vyblednutí barvy. Proto je před nimi chraňte. Vhodná není ani vlhká místnost. Jinak je výběr umístění na vás. Někdo má rád veselo v kuchyni, někdo vyzdobí dětský pokoj, někdo chce mými obrázky naladit návštěvu v předsíni.

JAK OBRÁZEK ZARÁMOVAT

Samozřejmě je lepší, když adjustaci obrázku svěříte odborníkovi v rámařství. Ale někdy nás tlačí čas nebo jiné důvody a chceme se do toho pustit sami. Snažím se, aby velikost obrázku (papíru) odpovídala běžně prodávaným fotorámečkům. Tak by neměl být problém vybrat rám nebo paspartu ve fotoprodejnách a obrázek do nich jednoduše vložit. Pro ty, co to zajímá blíže, nabízím svůj článek na BLOGU, kde se problematice rámování věnuji podrobně. (Tedy hned, jak ho napíšu.) Teď jen pár tipů pro ty, co to zkusí sami. Barvu rámečku vyberte tak, aby kopírovala některou barvu na obrázku. Nebojte se pestrých tónů, protože podtrhnou dojem z obrázku víc, než klasická „dřevěná“ (barva). Dbejte na to, aby barva ladila s interiérem. Dobrý dojem dělá, když se obrázek před rámováním zapaspartuje. Paspartu vyberte podle barvy rámečku tón v tónu, v nenásilné pastelové barvě.  Hezky vypadá, když je v jednom rámu umístěno víc obrázků tematicky blízkých. Věřím, že to skvěle zvládnete.

 

TEĎ ZBÝVÁ JEN SI VYBRAT. TAKDO TOHO! ŠŤASTNOU RUKU.

ZDE SE PŘENESTE DO POŽADOVANÉ KATEGORIE KLEPNUTÍM NA NADPIS VYBRANÉ SEKCE.